2017-18 Boys Swimming

Brebeuf Preparatory School HY-TEK’s MEET MANAGER 6.0 – 8:25 AM 1/17/2018 Page 1
CCC Meet 2018 – 1/20/2018
Psych Sheet

Event 1 Girls 200 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time
1 BJHS-IN A 1:59.83
1) Hinshaw, Belle 2) Whitsett, Sophia
3) Marshall, Melanie 4) McKay, Maddie
5) Sicuso, Casey 6) Roudebush, Grace
7) Salama, Veronica 8) Borme, Emma
2 Guerin Catholic A 2:03.89
1) Cline, Clare 17 2) Swack, Kate
3) Hunckler, Danielle 16 4) Cline, Mary Kate K
5) DeLancey, Stephanie 15 6) Lacy, Courtney 15
3 RONC A 2:04.82
1) Peats, Maggie 2) Armbruster, Grace A 17
3) White, Allison 17 4) Murphy, Ellie R 15
5) Egold, Sophia E 18 6) Wiley, Sarah A 16
7) Reeves, Maggie R 17 8) Wiley, Reese
4 HCST A 2:13.14
1) Orstead, Maddie 2) Peduto, Marria
3) Eads, Sydney 4) Cardozo, Lauren
5) Howard, Anna 6) Meyers, Lauren
7) Miller, Abby
5 BCHS A 2:19.98
1) Schmitz, Sofi 2) Benson, Bridget
3) Johnson, Lily 4) Scheer, Colleen
5) Guymon, Katie 6) Kolbus, Libby
7) Spychalski, Molly 8) Boggs, Amanda

Event 2 Boys 200 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time
1 BJHS-IN A 1:50.92
1) Null, Alex 2) Donahue, Brendan
3) Hershberger, Parker 4) Miller, Ian
5) Barton, Ryland 6) Limjoco, Matt
7) Szwed, Michael 8) Zichella, Paolo
2 RONC A 1:52.47
1) Bauer, Jack N 18 2) Ludge, Blake C 17
3) Buening, Gabe 16 4) Elam, Derek M 17
5) Croddy, Jason R 18 6) Croddy, Matthew
7) Hunt, Todd M 15 8) Nettles, Alex
3 HCST A 2:04.76
1) Meyers, Jacob 2) Coffey, Nathaniel
3) Sauer, Eric 4) Whitlock, Jack
5) Carter, Austin 6) Minatel, Dominic
7) Schaefer, Garrett 8) Van Meter, Luke
4 BCHS A 2:11.37
1) Guymon, Patrick 2) Williford, Matthew
3) Bella, Peter 4) Compton, Erik
5) Branden, Connor 6) Ouellette, Riley
7) Haimbaugh, Patrick 8) Agostino, Peter

Event 3 Girls 200 Yard Freestyle
Name Age School Seed Time
1 Hinshaw, Belle BJHS-IN 1:53.83
2 Wiley, Reese RONC 2:08.07
3 Sicuso, Casey BJHS-IN 2:09.92
4 White, Allison 17 RONC 2:11.80
5 Teed, Abby BCHS 2:16.77
6 Hunckler, Danielle 16 Guerin Catholic 2:20.37
7 Liegibel, McKenzie RONC 2:27.57
8 Miller, Abby HCST 2:27.64
9 Defalque, Gillian 17 Guerin Catholic 2:31.57
10 Hurley, Claire M BCHS 2:32.26
11 Boggs, Amanda BCHS 2:38.86
12 Rainey, Zoe 17 Guerin Catholic NT
13 Loberger, Amy BJHS-IN NT

Event 4 Boys 200 Yard Freestyle
Name Age School Seed Time
1 Kovach, Jack BJHS-IN 1:54.66
2 Croddy, Jason R 18 RONC 2:00.60
3 Sauer, Eric HCST 2:02.25
4 Van Meter, Luke HCST 2:09.48
5 Hawkins, William RONC 2:11.21
6 Schaefer, Garrett HCST 2:12.71
7 Sisk, Harrison J 15 RONC 2:20.35
8 Zichella, Paolo BJHS-IN 2:30.74
9 Limjoco, Matt BJHS-IN 2:33.92
10 Steadham, Charlie BCHS 2:37.46
11 Russell, Caleb 16 Guerin Catholic 2:39.13
12 Chi, Mike BCHS 2:59.06
13 Williford, Matthew BCHS NT

Event 5 Girls 200 Yard IM
Name Age School Seed Time
1 Dunasky, Catalina 17 Guerin Catholic 2:26.70
2 Peats, Maggie RONC 2:32.21
3 Egold, Sophia E 18 RONC 2:35.76
4 Borme, Emma BJHS-IN 2:44.33
5 Hays, Corrine BJHS-IN 2:45.86
6 Peduto, Marria HCST 2:46.12
7 Cardozo, Lauren HCST 2:47.03
8 Park, Lucy BCHS 2:48.62
9 Wiley, Sarah A 16 RONC 2:48.65
10 Benson, Bridget BCHS 2:52.90
11 Wiggins, Meka BJHS-IN 3:01.80
12 Lacy, Courtney 15 Guerin Catholic 3:12.11
13 Ortman, Jordan BCHS NT
14 Ronnau, Gwen 17 Guerin Catholic NT

Event 6 Boys 200 Yard IM
Name Age School Seed Time
1 Bauer, Jack N 18 RONC 2:00.97
2 Thompson, Tyler BCHS 2:13.76
3 Buening, Gabe 16 RONC 2:15.76
4 Ludge, Blake C 17 RONC 2:17.00
5 Donahue, Brendan BJHS-IN 2:19.65
6 Carter, Austin HCST 2:51.37
7 Compton, Erik BCHS 3:07.84
8 Smith, Charlie 16 Guerin Catholic 3:23.90
9 Ouellette, Riley BCHS NT
10 Baumgart, Drew BJHS-IN NT
11 Barton, Ryland BJHS-IN NT

Event 7 Girls 50 Yard Freestyle
Name Age School Seed Time
1 Marshall, Melanie BJHS-IN 25.29
2 Cline, Mary Kate K Guerin Catholic 25.89
3 Grout, Elizabeth BJHS-IN 26.75
4 McKay, Maddie BJHS-IN 26.88
5 Murphy, Ellie R 15 RONC 27.51
6 Armbruster, Grace A 17 RONC 27.61
7 Morrall, Savannah K 15 RONC 27.62
8 Schmitz, Sofi BCHS 28.01
9 Orstead, Maddie HCST 28.83
10 DeLancey, Stephanie 15 Guerin Catholic 28.84
11 Howard, Anna HCST 29.10
12 Eads, Sydney HCST 29.36
13 Scheer, Colleen BCHS 29.87
14 Cacchillo, Evelyn 16 Guerin Catholic 30.59
15 Guymon, Katie BCHS 30.68

Event 8 Boys 50 Yard Freestyle
Name Age School Seed Time
1 Sheffield, Robbie BJHS-IN 24.02
2 Null, Alex BJHS-IN 24.60
3 Miller, Ian BJHS-IN 24.70
4 Croddy, Matthew RONC 24.77
5 Hunt, Todd M 15 RONC 25.43
6 Whitlock, Jack HCST 25.44
7 Haimbaugh, Patrick BCHS 27.61
8 Johnson, Nick BCHS 27.90
9 Gosser, Ethan D 14 RONC 28.36
10 Minatel, Dominic HCST 29.62
11 Russell, Caleb 16 Guerin Catholic 29.65
12 Cuevas, Anthony BCHS 30.09
13 Karn, Nick Guerin Catholic 30.99
14 Coffey, Nathaniel HCST 32.43

Event 9 Girls 1 mtr Diving
Name Age School
1 Ditslear, Ellie HCST 283.90
2 Spees, Katie F 18 RONC 122.10
3 Sefton, Siena BJHS-IN 119.85
4 Park, Lucy BCHS NP
5 Corman, Grace 16 Guerin Catholic NP
6 Abdalla, Emma Guerin Catholic NP
7 Bohbrink, Reagan Guerin Catholic NP
8 Fries, Faith M 17 RONC NP

Event 10 Boys 1 mtr Diving
Name Age School
1 Williams, Trevor HCST 222.25
2 Eisgruber, Oskar BCHS NP
3 Leonard, Dane Guerin Catholic NP

Event 11 Girls 100 Yard Butterfly
Name Age School Seed Time
1 Marshall, Melanie BJHS-IN 1:02.10
2 White, Allison 17 RONC 1:05.77
3 Hunckler, Danielle 16 Guerin Catholic 1:05.90
4 Salama, Veronica BJHS-IN 1:06.35
5 Cardozo, Lauren HCST 1:16.83
6 Reeves, Maggie R 17 RONC 1:18.49
7 Eads, Sydney HCST 1:18.75
8 Hurley, Claire M BCHS 1:22.01
9 Spychalski, Molly BCHS 1:23.83
10 Bell, Alexis J 17 RONC 1:23.95
11 Lacy, Courtney 15 Guerin Catholic 1:28.95
12 Truffer, Caitlin 16 Guerin Catholic 1:32.55
13 Wheat, Anna BCHS 1:32.64
14 Sweeney, Bridget BJHS-IN NT

Event 12 Boys 100 Yard Butterfly
Name Age School Seed Time
1 Thompson, Tyler BCHS 57.65
2 Sheffield, Robbie BJHS-IN 59.67
3 Donahue, Brendan BJHS-IN 1:00.46
4 Buening, Gabe 16 RONC 1:00.51
5 Elam, Derek M 17 RONC 1:04.05
6 Nettles, Alex RONC 1:10.64
7 Jones, Matthew 16 Guerin Catholic 1:13.49
8 Carter, Austin HCST 1:16.77
9 Atha, Kelby BCHS 1:21.35
10 Haimbaugh, Patrick BCHS 1:28.16
11 LaClave, Liam BJHS-IN NT

Event 13 Girls 100 Yard Freestyle
Name Age School Seed Time
1 Hinshaw, Belle BJHS-IN 53.14
2 Grout, Elizabeth BJHS-IN 59.33
3 Murphy, Ellie R 15 RONC 1:00.81
4 Morrall, Savannah K 15 RONC 1:00.84
5 Ortman, Jordan BCHS 1:01.60
6 Roudebush, Grace BJHS-IN 1:02.83
7 DeLancey, Stephanie 15 Guerin Catholic 1:04.21
8 Howard, Anna HCST 1:05.72
9 Rikke, Jenna RONC 1:08.02
10 Scheer, Colleen BCHS 1:08.95
11 Seymour, Kaylor BCHS 1:09.26
12 Swack, Kate Guerin Catholic 1:09.56
13 Cacchillo, Evelyn 16 Guerin Catholic 1:09.75
14 Meyers, Lauren HCST 1:17.74

Event 14 Boys 100 Yard Freestyle
Name Age School Seed Time
1 Hershberger, Parker BJHS-IN 49.96
2 Miller, Ian BJHS-IN 55.06
3 Croddy, Matthew RONC 56.90
4 Hunt, Todd M 15 RONC 57.45
5 Whitlock, Jack HCST 59.05
6 Jones, Matthew 16 Guerin Catholic 1:02.76
7 Johnson, David A 17 RONC 1:03.67
8 Meyers, Jacob HCST 1:04.23
9 Johnson, Nick BCHS 1:04.44
10 Limjoco, Matt BJHS-IN 1:05.76
11 Guymon, Patrick BCHS 1:11.97
12 Karn, Nick Guerin Catholic 1:13.01
13 Bella, Peter BCHS 1:13.92

Event 15 Girls 500 Yard Freestyle
Name Age School Seed Time
1 Sicuso, Casey BJHS-IN 5:47.44
2 Wiley, Reese RONC 5:48.92
3 Teed, Abby BCHS 6:03.19
4 Cline, Clare 17 Guerin Catholic 6:08.54
5 Brinker, Hannah P 17 RONC 6:39.82
6 Ludwig, Sydney BJHS-IN 6:45.00
7 Miller, Abby HCST 6:46.09
8 Defalque, Gillian 17 Guerin Catholic 6:46.55
9 Marten, Riley G 16 RONC 6:51.15
10 Crist, Kate BJHS-IN 6:56.00
11 Johnson, Lily BCHS 6:56.65
12 Maexner, Casie BCHS 7:09.66

Event 16 Boys 500 Yard Freestyle
Name Age School Seed Time
1 Croddy, Jason R 18 RONC 5:23.26
2 Kovach, Jack BJHS-IN 5:24.75
3 Sauer, Eric HCST 5:44.61
4 Sizemore, Joseph M 15 RONC 6:03.59
5 Hawkins, William RONC 6:04.09
6 Schaefer, Garrett HCST 6:09.46
7 Barton, Ryland BJHS-IN 6:12.62
8 Cuevas, Anthony BCHS 6:53.15
9 Szwed, Michael BJHS-IN 6:56.00
10 Steadham, Charlie BCHS 6:59.33
11 Dattilo, Dominic BCHS 7:31.52

Event 17 Girls 200 Yard Freestyle Relay
Team Relay Seed Time
1 BJHS-IN A 1:47.42
1) Grout, Elizabeth 2) McKay, Maddie
3) Marshall, Melanie 4) Hinshaw, Belle
5) Crist, Kate 6) Roudebush, Grace
7) Hays, Corrine 8) Sweeney, Maley
2 Guerin Catholic A 1:52.24
1) Cline, Mary Kate K 2) Ronnau, Gwen 17
3) Hunckler, Danielle 16 4) Dunasky, Catalina 17
3 BCHS A 1:55.66
1) Park, Lucy 2) Scheer, Colleen
3) Teed, Abby 4) Ortman, Jordan
5) Guymon, Katie 6) Boggs, Amanda
7) Seymour, Kaylor 8) Benson, Bridget
4 RONC A 1:56.86
1) Morrall, Savannah K 15 2) Armbruster, Grace A 17
3) Murphy, Ellie R 15 4) White, Allison 17
5) Wiley, Reese 6) Young, Alana M 15
7) Liegibel, McKenzie 8) Rikke, Jenna
5 HCST A 2:02.08
1) Eads, Sydney 2) Howard, Anna
3) Miller, Abby 4) Meyers, Lauren
5) Orstead, Maddie 6) Cardozo, Lauren
7) Peduto, Marria

Event 18 Boys 200 Yard Freestyle Relay
Team Relay Seed Time
1 BJHS-IN A 1:41.68
1) Sheffield, Robbie 2) Kovach, Jack
3) Donahue, Brendan 4) Hershberger, Parker
5) Baumgart, Drew 6) LaClave, Liam
7) Zichella, Paolo 8) Limjoco, Matt
2 Guerin Catholic A 1:41.82
1) Jones, Matthew 16 2) Karn, Nick
3) Russell, Caleb 16 4) Leonard, Dane
3 HCST A 1:43.43
1) Whitlock, Jack 2) Van Meter, Luke
3) Carter, Austin 4) Minatel, Dominic
5) Coffey, Nathaniel 6) Meyers, Jacob
7) Sauer, Eric 8) Schaefer, Garrett
4 RONC A 1:45.87
1) Croddy, Matthew 2) Ludge, Blake C 17
3) Hunt, Todd M 15 4) Croddy, Jason R 18
5) Bauer, Jack N 18 6) Elam, Derek M 17
7) Buening, Gabe 16 8) Nettles, Alex
5 BCHS A 1:50.63
1) Haimbaugh, Patrick 2) Compton, Erik
3) Johnson, Nick 4) Thompson, Tyler
5) Eisgruber, Oskar 6) Cuevas, Anthony
7) Atha, Kelby 8) Guymon, Patrick

Event 19 Girls 100 Yard Backstroke
Name Age School Seed Time
1 Cline, Mary Kate K Guerin Catholic 1:02.69
2 Cline, Clare 17 Guerin Catholic 1:04.76
3 Peats, Maggie RONC 1:06.84
4 McKay, Maddie BJHS-IN 1:08.69
5 Salama, Veronica BJHS-IN 1:08.94
6 Schmitz, Sofi BCHS 1:10.59
7 Orstead, Maddie HCST 1:10.92
8 Hays, Corrine BJHS-IN 1:11.29
9 Egold, Sophia E 18 RONC 1:15.63
10 Seddon, Riley E 16 RONC 1:17.61
11 Hostettler, Fiona BCHS 1:25.76
12 Guymon, Katie BCHS 1:27.49
13 Frenzel, Kacey 16 Guerin Catholic 1:31.51
14 Meyers, Lauren HCST 1:37.01

Event 20 Boys 100 Yard Backstroke
Name Age School Seed Time
1 Null, Alex BJHS-IN 1:02.12
2 Elam, Derek M 17 RONC 1:07.24
3 Sizemore, Joseph M 15 RONC 1:13.65
4 Meyers, Jacob HCST 1:14.39
5 Szwed, Michael BJHS-IN 1:15.86
6 Sisk, Harrison J 15 RONC 1:17.14
7 Guymon, Patrick BCHS 1:18.47
8 Van Meter, Luke HCST 1:18.82
9 Zichella, Paolo BJHS-IN 1:26.10
10 Eisgruber, Oskar BCHS 1:28.29
11 Ouellette, Riley BCHS 1:30.15

Event 21 Girls 100 Yard Breaststroke
Name Age School Seed Time
1 Armbruster, Grace A 17 RONC 1:14.77
2 Whitsett, Sophia BJHS-IN 1:17.93
3 Dunasky, Catalina 17 Guerin Catholic 1:18.74
4 Wiley, Sarah A 16 RONC 1:20.64
5 Ronnau, Gwen 17 Guerin Catholic 1:20.92
6 Swack, Kate Guerin Catholic 1:21.38
7 Peduto, Marria HCST 1:22.56
8 Laut, Isabel G 17 RONC 1:24.68
9 Benson, Bridget BCHS 1:26.29
10 Sweeney, Maley BJHS-IN 1:30.21
11 Kolbus, Libby BCHS 1:35.78
12 Dillon, Gracie BCHS 1:37.98
13 Poole, Megan BJHS-IN 1:40.04

Event 22 Boys 100 Yard Breaststroke
Name Age School Seed Time
1 Hershberger, Parker BJHS-IN 59.65
2 Bauer, Jack N 18 RONC 1:01.44
3 Ludge, Blake C 17 RONC 1:04.60
4 Williford, Matthew BCHS 1:18.88
5 Leonard, Dane Guerin Catholic 1:20.52
6 McGuire, Ethan RONC 1:25.07
7 Baumgart, Drew BJHS-IN 1:25.19
8 Bella, Peter BCHS 1:25.82
9 Coffey, Nathaniel HCST 1:26.07
10 Smith, Charlie 16 Guerin Catholic 1:27.74
11 Minatel, Dominic HCST 1:29.66
12 LaClave, Liam BJHS-IN 1:29.73
13 Fu, Sam BCHS 1:30.15

Event 23 Girls 400 Yard Freestyle Relay
Team Relay Seed Time
1 Guerin Catholic A 3:52.00
1) DeLancey, Stephanie 15 2) Ronnau, Gwen 17
3) Cline, Clare 17 4) Dunasky, Catalina 17
2 BJHS-IN A 4:06.21
1) Grout, Elizabeth 2) Roudebush, Grace
3) Salama, Veronica 4) Sicuso, Casey
5) Borme, Emma 6) Crist, Kate
7) Hays, Corrine 8) Wiggins, Meka
3 RONC A 4:13.44
1) Morrall, Savannah K 15 2) Egold, Sophia E 18
3) Wiley, Reese 4) Peats, Maggie
5) Liegibel, McKenzie 6) Reeves, Maggie R 17
7) Brinker, Hannah P 17 8) Seddon, Riley E 16
4 BCHS A 4:16.33
1) Schmitz, Sofi 2) Johnson, Lily
3) Teed, Abby 4) Ortman, Jordan
5) Seymour, Kaylor 6) Maexner, Casie
7) Kolbus, Libby 8) Park, Lucy
5 HCST A 4:25.27
1) Cardozo, Lauren 2) Howard, Anna
3) Miller, Abby 4) Orstead, Maddie
5) Meyers, Lauren 6) Eads, Sydney
7) Peduto, Marria

Event 24 Boys 400 Yard Freestyle Relay
Team Relay Seed Time
1 RONC A 3:45.06
1) Elam, Derek M 17 2) Croddy, Jason R 18
3) Buening, Gabe 16 4) Bauer, Jack N 18
5) Croddy, Matthew 6) Hunt, Todd M 15
7) Ludge, Blake C 17 8) Hawkins, William
2 Guerin Catholic A 3:45.95
1) Russell, Caleb 16 2) Jones, Matthew 16
3) Smith, Charlie 16 4) Leonard, Dane
3 BJHS-IN A 3:48.87
1) Kovach, Jack 2) Miller, Ian
3) Null, Alex 4) Sheffield, Robbie
5) Barton, Ryland 6) Baumgart, Drew
7) LaClave, Liam 8) Szwed, Michael
4 HCST A 3:55.98
1) Sauer, Eric 2) Meyers, Jacob
3) Van Meter, Luke 4) Schaefer, Garrett
5) Carter, Austin 6) Coffey, Nathaniel
7) Minatel, Dominic 8) Whitlock, Jack
5 BCHS A 4:13.50
1) Steadham, Charlie 2) Williford, Matthew
3) Johnson, Nick 4) Thompson, Tyler
5) Eisgruber, Oskar 6) Chi, Mike
7) Cuevas, Anthony 8) Atha, Kelby